Preskočiť na obsah

Zdieľanie Sharepoint priečinku

  • by

Krok 1: Vyberieme priečinok alebo súbor ktorý chceme zdieľať.

Krok 2: Pravím kliknutím otvoríme ponuku, a prejdeme na záložku OneDrive. Klikneme na Zdieľať. Otvorí sa okno s nastavením, do horného poľa, napíšeme všetky emailové adresy užívateľov, ktorým chcete zdielať obsah priečinka.

Krok 3: Vpravo hore, kliknutím na ozubené koliesko, nastavíme možnosť užívatelom upravovať, alebo len prezerať obsah priečinka. Pri zobrazovaní priečinka, môžete zakázať sťahovanie obsahu.

Krok 4: Pokiaľ ste nastavili email užívateľa, a ďalšie nastavenia, stačí kliknút na Použiť, a následne Odoslať. Užívatelovi, príde na email upozornenie o zdieľaní priečinku, alebo súboru. Užívateľ, sa k zdieľanému obsahu dostane, kliknutím na link. Pokiaľ užívateľ, používa konto office365, dostane sa k súborom po prihlásení do svojho konta. Ak nemá office365, pri každom prihláseni k súborom, odošle užívatelovi overovací email, s kódom pre prihlásenie.

Hotovo

Kontaktujte nás pokiaľ Vás zaujal náš článok blogu alebo potrebujete pomoc pri správe firemnej siete. Pracujte bez obmedzení, efektívne a bezpečne.