Preskočiť na obsah

Ako ušetriť elektrickú energiu vo firme? Znížte svoje účty za energiu a ušetrite množstvo peňazí!

  • by

Je všeobecne známe, že podniky vynakladajú značnú časť svojich zdrojov na účty za energie. Či už ide o kanceláriu alebo sklad, spoločnosti musia za spotrebu energie tak či onak platiť. Ak ste manažérom akejkoľvek organizácie, potom by ste mali podniknúť aktívne kroky, aby ste zabezpečili, že vaša spoločnosť nebude míňať na energie viac peňazí, ako je nevyhnutné. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako môžete znížiť náklady na energiu a minimalizovať svoje výdavky. Prečítajte si niekoľko užitočných tipov, ako znížiť spotrebu energie vo vašej spoločnosti a znížiť účty!

Vypínajte svetlá, počítače a všetky nepoužívané zariadenia

Podniky často zabúdajú vypínať svetlá, keď sa nepoužívajú, čo je obrovským zdrojom plytvania energiou. Aby ste tomu zabránili, môžete použiť snímače, ktoré automaticky vypnú svetlá, keď zistia, že v miestnosti nikto nie je. Svetlá však nie sú jediný problém, obrovský požierač energiu sú najmä firemné počítače, tlačiarne a ďalšie zariadenia, ktoré zamestnanci často zabúdajú vypínať, alebo aspoň uspať. Tým nie len že zbytočne míňajú elektrickú energiu, ale taktiež môžu strácať životnosť, čo znamená ďalšie náklady a znečisťovanie životného prostredia navyše.

Modernizujte svoje zariadenia

Udržateľnosť a čo najdlhšia živnosť zariadení je taktiež jedna z ciest ako znížiť náklady a byť šetrnejší, no sú situácie, kedy sa naopak oplatí vymeniť vaše zariadenia. Zastaralé technológie totižto často spotrebujú oveľa väčšie množstvo energií a to platí všade, od svetiel, cez klimatizácie až po tlačiarne. Nákup nových zariadení síce bude stáť nejaké peniaze, no pri pravidelnom používaní sa vám investícia navráti rýchlejšie ako by ste čakali. Najväčších žrútov energie odhalí audit, no určite vám môžeme doporučiť minimálne prejsť na úsporné tlačiarne značky Epson, klimatizačné jednotky s úsporným nastavením a šetrné svietidlá.

Kontaktujte nás pokiaľ Vás zaujal náš článok blogu alebo potrebujete pomoc pri správe firemnej siete. Pracujte bez obmedzení, efektívne a bezpečne.

Značky: